Nézem a Stoewer vázát, és eszembe jut nagyanyám kredence,
majd hosszú, mélyreható kutatómunka után megszületett az agyamban egy tudományos, fantasztikus értekezés a motoros konyhaszekrényekről.
Nem kell hozzá nagy képzelő erő, hogy hasonlóságot találjunk a kocsi faváza, és a bútorok közt.
Bár most még inkább egy Thonet székre hasonlít, de ha...
dobunk bele egy kis falemezt,
akkor már kezd hasonlítani egy komolyabb bútorra.
Na, így már lendület is van benne.
Tehát, ezen elgondoltató hasonlóság ösztökélt arra, hogy beleássam magam a tudományos feltárásba a két iparcikk közti rokonsági szálak kibogozásának terén. (ha elsőre nem értelmes ez a mondat, akkor talán másodszorra... sem lesz az)
Nos! Kedves tudásszomjas emberkék, figyeljetek rám, nem fogtok csalódni bennem, hiszen közismert rólam, hogy csak tényszerű dolgokat közlök, azt is szárazan, alaposan megindokolva!
Akkor mondom! Mondom, hogy írom!
Az emberek mindig is szerették az otthon kényelmét. A kényelmet bútorokkal fokozták. Voltak különösen kedves bútorok, amiknek az elnevezését még zenészek is választottak maguknak, hogy így is megmutassák a világnak mennyire tisztelik az alkalmatosságot.
Itt van mindjárt ez a isteni, kellemes külsejű leányzó, aki egy hatalmas csomagot hordott a méretes pocakja alatt. Ő a magyar falusi diszkókban a Dívány nevet használta, ha akarta, ha nem.
De természetesen a kedvenc a
Creedence Clearwater Revival.
Mint ahogy a nevük is mutatja, ők egy tiszta víz tárolására használt konyhaszekrény (kredenc) felélesztésére tették fel az életüket, úgyhogy rokon szakmában utaztak.
Na, de félre a könnyedebb témával, ássunk a dolgok mélyére!
Mint ahogy már említettem, az emberek ragaszkodtak az otthon kényelméhez, így sokat törték a fejüket azon, miképpen lehetne ezt a luxust menet közben is élvezni. Így volt ezzel az a két kínai vendégmunkás is, aki elhatározta, hogy elmegy Olaszországba mesterséget tanulni. Hallották, hogy minden út Rómába vezet, ezért vakon beleindultak a világba. Na, jó rápacsáztak, mert Alsóbivalyröcsögénél lyukadtak ki. Alaposan elfáradtak, ezért elhatározták, hogy megpihennek. Mivel mocsok nehéz volt a szekrény amit cipeltek magukkal, elkezdték törni a fejüket, hogyan könnyítsenek rajta. A fiatalabbik - akit Hin Tó-nak hívtak - azt javasolta, hogy rögzítsenek rá két rudat és annál fogva vigyék tovább. Az öregebb csak csóválta a fejét: - Nehéz lesz az így is gyalog Hin Tó.
Végül is az öregebbik, Ko Csi javaslatát valósították meg. Tettek a szekrény alá két kereket és így már sokkal gyorsabban haladtak. Hamarosan elérkeztek olaszba, ahol egy éjszaka ellopták a pénzüket, meg az öreg Ko Csi kerekes ötletét. A tolvaj Paulo Kor a pénzből elkezdett gyártani egy kezdetleges tákolmányt, ami nehezen akart működni. Végül is a negyedik változat már úgy-ahogy kiforrott. A sorozatgyártás kezdetekor még számokkal jelölték a műveket, így az Kor 4 néven került forgalomba, de később az ABC betűire váltottak, így KorD (kordé) néven ért el hatalmas sikereket a járgány.
Bocs, de szólt az ápoló, hogy be kell vennem a gyógyszereket. Jó éjt!